24 godziny dla Pana

W piątek i sobotę przed IV Niedzielą Wielkiego Postu w wielu kościołach na całym świecie będzie możliwość adoracji i spowiedzi przez całą dobę. W ten sposób będzie realizowana inicjatywa „24 godziny dla Pana”, do której zachęcał Ojciec Święty Franciszek.

Jedną z najważniejszych inicjatyw pastoralnych Papieża Franciszka nazywa 24 godziny dla Pana bp Grzegorz Ryś. Zapraszając do włączenia się w akcję, wyjaśnia, że liturgia pokutna oraz sakrament pojednania i pokuty jest przygotowaniem do IV Niedzieli Wielkiego Postu czyli Niedzieli radości – „Laetare”.

– To jest czas dla Pana, ale tak naprawdę to jest czas również dla nas – podkreśla rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. Dodaje, że inicjatywa jest okazją do tego, by powoli, bez pośpiechu zatrzymać się, by podjąć refleksję nad swoim życiem i spotkać się z Panem Bogiem.

W naszym regionie lublinieckim taka adoracja będzie miała miejsce w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszęcinie od piątku 9 marca od godz. 15.00 do soboty 10 marca do godz. 15.00.

Więcej na stronie http://koszecin-nspj.pl/24-godziny-dla-pana.