Beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i Matki Czackiej

Już 12 września 2021 roku w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. Jak wziąć udział w tym wydarzeniu? Gdzie będą organizowane wydarzenia towarzyszące? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i Matki Czackiej. Najważniejsze informacje:
  • Data, godzina i miejsce: 12 września, godz. 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie
  • Jak wziąć udział w beatyfikacji: W związku z pandemią w głównych uroczystościach będzie mogło wziąć udział 7-8 tysięcy osób – wstęp będą miały wyłącznie osoby posiadające kartę wstępu. Z każdej diecezji ma się pojawić kilkuosobowa reprezentacja świeckich i duchownych – proces rejestracji uczestników został już zakończony.
    Udział w beatyfikacji odbędzie się przede wszystkim drogą medialną (transmisję przeprowadzi Telewizja Publiczna).
  • Udział parafii w beatyfikacji: diecezje otrzymały możliwość instalacji telebimów z celu połączenia się „telemostem” z centralnymi uroczystościami. Poniżej podajemy informacje z poszczególnych miast o wydarzeniach głównych i towarzyszących.
  • Informacje organizacyjne dla uczestników beatyfikacji. W dniu beatyfikacji dla uczestników uroczystości Świątynia zostanie otwarta o godz. 9.00. Duchowe przygotowanie rozpocznie się o 10.30, zaś o godz. 12.00 Msza Święta pod przewodnictwem Kardynała Marcello Semeraro, Prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, Legata Papieskiego, z udziałem Episkopatu Polski i kapłanów reprezentujących poszczególne diecezje.

CZĘSTOCHOWA, JASNA GÓRA:
Ojcowie Paulini zapraszają na wspólne przeżywanie beatyfikacji – zaproszenie kierowane jest do wszystkich, którzy nie będą mogli być w tym dniu w Warszawie:
12 września
godz. 9:00 zostanie zainaugurowane wspólne oczekiwanie, podczas którego zabrzmią utwory z projektu muzycznego „Czas to miłość – polscy artyści dla Prymasa Wyszyńskiego”.
godz. 11:00 na Szczycie zostanie odprawiona niedzielna msza św., po której za pomocą specjalnego telemostu zgromadzeni połączą się ze Świątynią Opatrzności Bożej w Warszawie, gdzie zaplanowano główne uroczystości beatyfikacyjne.
Po zakończeniu uroczystości, w kaplicy Matki Bożej, zostanie odprawiona jedna z pierwszych mszy dziękczynnych za nowego błogosławionego.

 

Modlitwa o wstawiennictwo Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego

Ukochany Kardynale Stefanie Wyszyński,
Opiekunie wszystkich Polaków,
Orędowniku w każdej trudnej sytuacji rodaków,
Ojcze narodu Polskiego,
Obrońco uciśnionego,
Proszę dziś o Twoje wstawiennictwo do Boga jedynego [ intencja..]
Wiem, że nie opuścisz mnie w potrzebie.
Ty wspierałeś w trudach każdego człowieka,
Głosiłeś dobrą nowinę,
Broniłeś od złego,
Pomagałeś podnieść z upadku, ofiarując całego siebie.
Wierzę, że i teraz wstawiasz się za nami do Boga Miłosiernego
Wypraszając łaski ze Świętymi w Niebie.

Ojcze Nasz…
Zdrowaś Maryjo…
Chwała Ojcu…

 

treść podana za: www.stacja7.pl    ;  zdjęcie z archiwum Gościa Płockiego www.gosc.pl