Dekret ks. Biskupa

DRODZY PARAFIANIE

POZOSTAŃMY W DOMACH

Nawiązując do wytycznych Władz Państwowych, a także komunikatu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i dekretu Biskupa Gliwickiego pragnę ogłosić:

1. Msze św. niedzielne i w tygodniu w naszej parafii zostaną odprawione według stałego porządku, ale bez udziału wiernych. Wyjątkowo w mszy św. może uczestniczyć najbliższa rodzina zamawiająca intencję. Wierni niech pozostaną w domach (jest dyspensa biskupa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej mszy św., nie popełnia się w związku z tym grzechu). Zachęcamy do duchowego włączenia się w transmisje telewizyjne i radiowe mszy św., do osobistej modlitwy i lektury Pisma Św.
  2. W najbliższych dwóch tygodniach nie będzie nabożeństw Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. Zachęcamy do osobistego odprawienia tych nabożeństw w domach.
  3. Ponadto przez cały tydzień w naszym kościele łączymy się wraz z całym Kościołem w modlitwie o ustanie epidemii:

–  20.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu

–  20.30 modlitwa różańcowa

–  21.00 odśpiewanie suplikacji i apelu jasnogórskiego

Chętni do modlitwy w kościele w poszczególne dni niech zapiszą się dzwoniąc lub wysyłając sms na nr 515 717 167. (ograniczona liczba do 50 osób). Pozostali niech łączą się duchowo

w godzinie modlitwy w swoich domach.

1. Sprawy kancelaryjne o ile to możliwe proszę załatwiać telefonicznie.
  2. Okazja do sakramentu pokuty każdego dnia pół godziny przed mszą św.

Proszę o przekazywanie powyższych informacji dalej

Ks. Proboszcz