I Komunia Święta

Już w niedzielę 19 maja 2019 r. pięcioro dzieci z naszej parafii przyjmie pierwszy raz do swojego serca Pana Jezusa w Komunii Świętej. Bądźmy razem z nimi – z ich przeżywaniem tej wspaniałej Uroczystości.

Msza św. wraz z przyjęciem sakramentu Komunii będzie 19 maja br. o godz. 11.00 w naszym kościele parafialnym w Kochcicach.

I Komunia Święta jest więc okazją do podjęcia wspólnego działania rodziców i katechetów, w trosce o duchowe przygotowanie dzieci. Katecheza w szkole ma należycie przygotować dzieci do przyjęcia Jezusa i „zatrzymania” Go na zawsze w ich sercu, ale konieczna jest w tym procesie pomoc Wasza, rodziców. Jeśli tego chcecie, musicie otoczyć swoje pociechy ciepłem Waszej rodzicielskiej miłości i dać im przykład chrześcijańskiego życia.
Ważnym elementem duchowego przygotowania dzieci w domach jest codzienna modlitwa, szczególnie wspólna, rodzinna modlitwa wieczorna. Klękajcie z dziećmi do wspólnej modlitwy!
Nie można zapomnieć także o cotygodniowej niedzielnej Mszy Świętej.