Ingres i sakra biskupia w katedrze

Święcenia biskupie ks. Sławomira Odera będą połączone z jego ingresem do katedry gliwickiej.

Uroczystość odbędzie się 11 marca w katedrze świętych Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach. W gronie biskupów udzielających święceń znajdą się nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio jak główny szafarz święceń, bp Jan Kopiec, kard. Stanisław Dziwisz, biskup toruński Wiesław Śmigiel, ordynariusz diecezji, z której pochodzi biskup nominat, oraz abp Giuseppe Mani, emerytowany arcybiskup Cagliari i były rektor wyższego seminarium diecezji rzymskiej, które ukończył ksiądz Oder.

Szczegółowe informacje związane z przygotowaniem i przebiegiem uroczystości sakry biskupiej połączonej z ingresem zostaną podane później.

Już teraz zapraszamy na tą Uroczystość do Katedry w Gliwicach.

informacje podano za :  www.gosc.pl,  zdjęcie Henryk Przondziono