Kolęda – wizyta duszpasterska w 2021 roku

Wizyty duszpasterskie (tzw. kolęda)

1) W tym roku (2020/2021) w Diecezji Gliwickiej zostają odwołane duszpasterskie wizyty kolędowe w tradycyjnej formie.

2) Zamiast tego wiernych należy zaprosić na Msze Święte lub nabożeństwa kolędowe, zorganizowane w mniejszych grupach, których intencją będzie modlitwa za tych właśnie parafian.

3) Podczas Mszy Świętej można wygłosić okolicznościową homilię, nawiązując także do bieżących spraw wspólnoty parafialnej oraz należy odmówić modlitwę błogosławieństwa nad zebranymi i pozostałymi w domach mieszkańcami, zwłaszcza chorymi, jak również poświęcić wodę, którą wierni mogą zabrać do domów.

4) Należy także przygotować i rozdać wiernym teksty modlitwy do wspólnego odmówienia w domach.

5) Należy zachęcić wiernych, by po powrocie do domów odprawili przygotowaną celebrację „liturgii rodzinnej”, odmawiając modlitwę, której tekst otrzymali w świątyni, oraz kropiąc mieszkanie wodą święconą.

 

W naszej parafii od poniedziałku – 4.01 będą odprawiane msze św. w intencji parafian z poszczególnych ulic. Msze św. będą odprawiane w dni powszednie o godz. 17.00 – zapraszamy na nie przedstawicieli z każdego domu z ulic wymienionych w intencjach. Po mszy można zabrać do domu obrazek z modlitwą, kawałek kredy oraz wodę święconą. Po przyjściu do domu kredą napiszmy na naszych drzwiach C+M+B 2021 – co oznacza: Christus Mansionem Benedica – Niech Chrystus błogosławi ten dom!