Lubliniecka Noc Kultury

W piątek 24 listopada obchodzić będziemy XI Lubliniecką Noc Kultury. Będzie to cykl wydarzeń kulturalnych, który rozpocznie się o godzinie 18:00 koncertem „Jesienne reminiscencje” w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Lublińcu, a zakończy o godzinie 23:00 w Miejskim Domu Kultury występem Adama Snopka  „Show przy fortepianie / od Bacha do AC/DC – czyli o muzyce na wesoło”. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

O godzinie 18:00 w sali koncertowej Szkoły Muzycznej odbędzie się koncert „Jesienne reminiscencje” w wykonaniu nauczycieli szkoły. O godzinie 19:00 rozpocznie się wernisaż prac autorstwa Joanny Brol „Akwarelami jesień się zaczyna”. „Kobieca strona muzyki” Fundum Quartet, na który składają się I skrzypce Nikola Frankiewicz, II skrzypce Maria Strzelczyk, altówka Beata Raszewska i wiolonczela Karolina Nowak-Waloszczyk, wystąpią o godzinie 20:00. 

Równolegle do popisów muzycznych w swoje progi zaprasza lublinieckie Kino „Karolinka”. O godzinie 16:00 i 18:00 odbędzie się projekcja animacji „Życzenie”. Punkt 20:00 na kinowym ekranie wyświetlony zostanie film „Marvels”. 

Zakończeniem wydarzenia będzie koncert w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury o godzinie 23:00. Dla publiczności wystąpi Adam Snopek w „Show przy fortepianie / od Bacha do AC/DC – czyli o muzyce na wesoło”. Artysta porwie widzów rewelacyjnym i energetycznym programem – monodramem kabaretowym opartym o najbardziej znane i lubiane tematy muzyczne. To będzie prawdziwa muzyczna i kulturalna uczta! Zapraszamy serdecznie na to wydarzenie! 

 

                                                                                                                                                                                                       podano za www.lubliniec.info