Narodowa Pielgrzymka do Rzymu

17 maja 2020 r. Narodowa Pielgrzymka do Rzymu na setne urodziny św. Jana Pawła II

 
17 maja 2020 r. odbędzie się Narodowa Pielgrzymka do Rzymu na główne obchody setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Uroczystej mszy św. w Watykanie będzie przewodniczył papież Franciszek – poinformował przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.
„Jan Paweł II to papież Polak, ale jednak był on papieżem dla całego świata, dlatego ludzie z całego świata są zaproszeni na setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II do Rzymu, do Stolicy Apostolskiej” – powiedział przewodniczący KEP.
Abp Stanisław Gądecki wyjaśnił, dlaczego urodziny będą obchodzone 17 maja, a więc dzień przed właściwą datą urodzin św. Jana Pawła II. „Prosiłem Ojca Świętego Franciszka, aby celebrował mszę świętą 17 maja, ponieważ jest to niedziela i więcej osób będzie mogło wziąć udział we wspólnym świętowaniu” – wytłumaczył abp Gądecki.
Wyraził też wdzięczność ambasadorowi Polski przy Stolicy Apostolskiej. „Dziękuję panu ambasadorowi Januszowi Kotańskiemu za współpracę, aby główne uroczystości urodzin papieża miały miejsce w Watykanie. Będzie to święto całego Kościoła, które przypomni osobę i nauczenie papieża Polaka, który przybył do Rzymu – jak sam o sobie powiedział – +z dalekiego kraju+” – zaznaczył.

Przewodniczący episkopatu zaprasza do włączenia się w pielgrzymkę. „Zachęcam diecezje, wspólnoty parafialne i różne środowiska do organizowania pielgrzymek na setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II do Rzymu. Spotkajmy się 17 maja o 10.30 w Watykanie na uroczystej mszy św. pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka” – zaapelował abp Stanisław Gądecki.

Przewodniczący episkopatu zaprasza do włączenia się w pielgrzymkę. „Zachęcam diecezje, wspólnoty parafialne i różne środowiska do organizowania pielgrzymek na setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II do Rzymu. Spotkajmy się 17 maja o 10.30 w Watykanie na uroczystej mszy św. pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka” – zaapelował abp Stanisław Gądecki.

Jeżeli z naszej parafii są chętni na wyjazd – proszę o informację do Biura Parafialnego.