Odpust ku czci św. Anny na Górze Świętej Anny

Odpust ku czci św. Anny jest największą w roku uroczystością na Górze św. Anny. Z bliskich parafii pielgrzymi przyjdą pieszo, ale nie zabraknie też pątników z daleka – spoza Śląska, z kraju i z zagranicy.
Obchody Wielkiego Odpustu ku czci św. Anny odbywają się w tym roku w dniach 25 i 29 lipca. W sobotę o 17.30 odprawione zostaną nieszpory ku czci św. Anny w bocznej kaplicy przy bazylice, a o 18.00 – msza św. w świątyni. W niedzielę od 8.00 – to tradycja tego odpustu – witanie pielgrzymów przychodzących w grupach w bazylice. O 10.15 rozpoczną się w grocie lurdzkiej godzinki ku czci św. Anny, zaś o 11.00 suma odpustowa, której przewodniczyć będzie biskup Andrzej Czaja. Na godzinę 14.00 ojcowie franciszkanie zapraszają na nieszpory.