Papież Franciszek obchodzi 82 urodziny

17 grudnia swoje 82 urodziny obchodzić będzie papież Franciszek, a właściwie Jorge Mario Bergoglio. Przyszedł on na świat 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, jako jedno z dzieci włoskich emigrantów. Od początku swojego pontyfikatu podkreślał potrzebę dokonania istotnych zmian wewnątrz Kościoła katolickiego i dzięki temu wyróżnia się na tle dotychczasowych Suwerenów Państwa Watykańskiego. Dzięki swoim ludzkim przyzwyczajeniom pokochano go na całym świecie! Zasłynął tym, że sam telefonuje i nie prosi o pomoc swego sekretarza, żeby do kogoś zadzwonić. Ponadto po Watykanie porusza się pieszo albo małym samochodem marki Volkswagen, należącym do Żandarmerii Watykańskiej.

Ojcu Świętemu życzymy zdrowia, siły i łaski Bożej oraz opieki Matki Chrystusa naszego Pana w dalszej posłudze Kościołowi jak i Bogu. Niech Duch Święty obdarza go swoimi darami a Chrystus który jest Drogą, Prawdą i Życiem prowadzi go i kieruje na trudnych ścieżkach prowadzenia Kościoła.