Pielgrzymka Stanowa Mężczyzn i Młodzieńców 2023

Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej odbędzie się tradycyjnie w ostatnią niedzielę maja czyli 28 maja 2023 r. pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Ponownie Kalwaryjskie Wzgórze zapełni się pielgrzymami z całej Polski.

Pielgrzymki stanowe mają niezwykle bogatą historię. Nie bez przyczyny mówi się, że Piekary są duchową stolicą Śląska, a Matka Boża Piekarska czczona jest jako Matka Miłości i Sprawiedliwości Społecznej. Do Piekar Śląskich pielgrzymowali goście, wśród których byli m.in. kardynałowie Stefan Wyszyński, Franciszek Macharski i Józef Glemp. W latach 1965-1978 Słowo Boże na Kalwarii głosił także Karol Wojtyła.

Tegoroczna pielgrzymka będzie transmitowana – zarówno przez telewizje (TVP Polonia, TVP Katowice), jak i stacje radiowe (Radio eM i Radio Katowice). Również Parafia Imienia NMP i Św. Bartłomieja będzie relacjonować wydarzenie w internecie.

Program Pielgrzymki Mężczyzn i Młodzieńców:

8.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
8.30 – Modlitwa różańcowa.
9.30 – Procesja z obrazem Matki Bożej Piekarskiej na Kalwarię. Powitanie pielgrzymów. Słowo społeczne abp. Wiktora Skworca, metropolity katowickiego
11.00 – Msza św. pod przewodnictwem i z homilią kardynała Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego. Słowo abp. koadiutora Adriana Galbasa SAC.
13.45 – Godzina ewangelizacyjna.
15.00 – Nabożeństwo majowe pod przewodnictwem bp. seniora diecezji płockiej Piotra Libery.