Pamiętacie – to było 40 lat temu

40 lat temu … 16 października 1978 roku dowiedzieliśmy się że Kościół ma nowego papieża.

Polak – kardynał Karol Wojtyła został wybrany przez konklawe na 264 papieża. Wszyscy pamiętamy naszego Papieża:  Jego słowa, uśmiech, śpiew i modlitwy. To on Święty Jan Paweł II rozpoczął spotkania młodzieży, które teraz nadal gromadzą wielu młodych.

Przypomnijmy sobie Jego słowa z homilii na Westerplatte, które skierował właśnie do młodych:

„Trzeba bardziej być, niż więcej mieć”, „Samo więcej mieć nigdy nie może zwyciężyć”

Pamiętajmy o tym i o innych wspaniałych wskazówkach, które od Niego usłyszeliśmy.

 

Przy rozważaniach warto posłuchać

Wielki Post – okres w czasie którego nasze myśli, modlitwy, czyny kierują się w kierunku wyciszenia, spojrzenia na otoczenie trochę inaczej … Pan nasz Jezus Chrystus, doszedł w swoim życiu do etapu w którym przygotowuje się do wielkiego cudu. Po latach nauczania teraz nadszedł czas na czyn, poświęcił On swoje życie za każdego z nas.

Teraz nasza kolej abyśmy podczas oczekiwania na Wielkie Dni, w których nastąpiło ustanowienie Eucharystii, męka Pana naszego i Jego Zmartwychwstanie, przygotowali swoją duszę na ten czas. Rozważamy w drodze krzyżowej mękę Chrystusa ale odnieśmy ją do naszego życia, naszych czynów, naszego podejścia i zrozumienia dla drugiego człowieka. Uczmy się od Jezusa pokory, życzliwości i miłości. On jest Drogą i Prawdą i Życiem …

 

Historyczne zwycięstwo Kamila Stocha

Kamil Stoch został w sobotę liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich. To dla niego dodatkowa premia, obok zwycięstwa w 66. Turnieju Czterech Skoczni i skompletowania Wielkiego Szlema, czyli triumfu na wszystkich czterech obiektach.

W klasyfikacji Pucharu Świata Stoch wyprzedził o 12 punktów Niemca Richarda Freitaga, który w sobotę w austriackim Bischofshofen nie startował.

Skoczek z Zębu wygrał ostatni konkurs, wyprzedzając o 3,2 pkt Norwega Andersa Fannemela oraz o 5,1 Niemca Andreasa Wellingera. Dziewiąte miejsce zajął drugi na półmetku Dawid Kubacki.

Mazurek Dąbrowskiego zabrzmiał na wszystkich czterech skoczniach TCS – a Kamil tak mówił o swojej wierze … posłuchajcie :

Roraty 2017

Tegoroczne Roraty opowiadają o św. Józefie, człowiekowi, któremu Bóg powierzył straż nad swymi najcenniejszymi skarbami. Temat wpisuje się w obchody Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego. Posłuchajcie piosenki w wykonaniu Magdy Anioł, która będzie nam towarzyszyć podczas tegorocznych Rorat.

Tydzień Misyjny 2017: Idźcie i głoście 22–28 października 2017

22 października 2017 r. Kościół na wszystkich kontynentach – zarówno w krajach bogatych, jak i biednych – obchodzi Światowy Dzień Misyjny. W Polsce znany jest on jako Niedziela Misyjna. W tym roku towarzyszy jej hasło „Idźcie i głoście”.

     Tego dnia we wszystkich kościołach i kaplicach świata katolicy swoimi modlitwami i ofiarami materialnymi będą wspomagać młode i biedne Kościoły na terytoriach misyjnych.
     Wszystkie inicjatywy misyjne, podejmowane w tym dniu, według zamysłu i wskazań Stolicy Apostolskiej powinny mieć charakter powszechny. Ten światowy dzień solidarności w modlitwie i pomocy materialnej jest obchodzony już po raz 91.

     „Papieskie Dzieła Misyjne wspierają wspólnoty, aby wzrastały razem w wierze, budując Kościoły, dzieląc się słowem Bożym, a także zapewniając udzielanie sakramentów” – powiedział o. Vincent Mwakhwawa, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Malawi.

     Papieskie Dzieła Misyjne zachęcają wszystkich katolików, aby solidaryzując się z całym Kościołem, zadbały o to, aby w ich parafiach i wspólnotach nie pominięto tego dnia milczeniem.

Nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej

Na Jasnej Górze rozpoczęły się duchowe przygotowania do uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej. Tegoroczne święto, 26 sierpnia, połączone będzie z głównymi obchodami jubileuszu 300-lecia Koronacji Cudownego Wizerunku Maryi. To dlatego o „Koronowanej Służebnicy” w rozważaniach nowennowych mówi krakowski bp pomocniczy Grzegorz Ryś. Nowenna ma wymiar ogólnopolski i jest dziękczynieniem za obecność Matki Bożej w dziejach naszego narodu i modlitwą za Polskę.

Święto Młodzieży – Góra Św. Anny

MASZ TALENT to hasło tegorocznego ŚWIĘTA MŁODZIEŻY.

Od poniedziałku do soboty to hasło będzie na naszych ustach. W naszych konferencjach, w pracach będziemy chcieli poruszać sprawy rozwoju w nas talentów danych nam od Ojca. O swoich talentach (ale nie tylko) będą nam mówić zaproszeni goście: Darek Malejonek (muzyk MMR), Małgorzata Nawrocka (pisarka), Mateusz Banaszkiewicz (Kabaret Młodych Panów), Paweł Przewoźny (reżyser, muzyk). O naszych gościach pisać będziemy na bieżąco.

Oczywiście nie zabraknie również i dobrej muzyki: na dobry początek kochany przez Was: „Podzamek Boys” – jakby mogło ich zabraknąć na Święcie! Kolejne koncerty to: „Maleo Reggae Rockers”, „Chusti” oraz „40 synów 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach”.

Ale najważniejszym Gościem a zarazem Gospodarz XXI Święta Młodzieży to ON – JEZUS CHRYSTUS MÓJ PAN I ZBAWICIEL! Każdego dnia Msza Święta, nabożeństwa oraz Kalwaria.

Czekamy na Was!

Przyjedź, zabierz ze sobą przyjaciół.

17-22 lipca,

Góra świętej Anny

Zapisy od 1 czerwca.

Słowa klucz naszych rekolekcji

„Zaufaj Panu już dziś” – tymi słowami o. Janusz Snarski rozpoczął Rekolekcje Parafialne – przyjdź na nie, posłuchaj i przygotuj się na nadchodzący czas.