“Weź i czytaj” – Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego

Organizowany po raz pierwszy, Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego odbędzie się już 30 kwietnia. To ogólnopolska inicjatywa Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II oraz Fundacji Soar i Fundacji Dabar.

Wydarzenie polega na poddaniu się szczególnej refleksji nad wybranym fragmentem Słowa Bożego. W tym roku będą to cytaty z “Listu św. Pawła do Galatów”. Hasło wydarzenia brzmi: “Weź i czytaj!”.

Inspiracją do Narodowego Czytania Pisma Świętego są obchody 1050. rocznicy chrztu Polski, natomiast jego głównym celem jest, jak zaznaczają organizatorzy, rozwój życia w łasce chrztu świętego.

– Chodzi nam o modlitewne czytanie Słowa Bożego. Chcemy by dla wierzącego chrześcijanina było ono światłem w modlitwie na cały rok. Natchnieniem do podejmowania dobrych działań – powiedział w rozmowie z KAI ks. Witczyk, pomysłodawca inicjatywy.

Hasło przewodnie Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego brzmi: “Weź i czytaj!”. Wydarzenie ma charakter ogólnopolski i będzie przeżywane w kościołach we wszystkich diecezjach, a w miarę możliwości także w świeckich instytucjach, stowarzyszeniach, placówkach dydaktyczno-wychowawczych, organizacjach i ruchach.

Tego dnia w kościołach będzie miała miejsce uroczysta lektura fragmentu księgi biblijnej. Pomysłodawcy wydarzenie wybrali fragment “Listu św. Pawła do Galatów”, ponieważ właśnie w nim pada akcent na Ewangelię, jako źródło wiary chrześcijańskiej, która odróżnia nas od wyznawców innych religii.

Do uczestnictwa w Niedzieli Biblijnej wszystkich serdecznie zapraszamy.