377 pielgrzymka gliwicka

Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Trwają przygotowania do Diecezjalnej Gliwickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. To wyjątkowe duchowe doświadczenie, które potrwa trzy dni (dla grupy pomarańczowej – cztery dni), od 17 sierpnia 2023 r. (rozpocznie się w Katedrze w Gliwicach), do 19 sierpnia 2023 r. (zakończy się na Jasnej Górze w Częstochowie). Chcielibyśmy podzielić się z Wami niektórymi szczegółami dotyczącymi trasy i grup pielgrzymkowych.

Trasa i grupy pielgrzymkowe:

• Grupa: niebieska, żółta, biała, brązowa, zielona, czerwona, fioletowa 2, pomarańczowa – wyruszą 17 sierpnia po porannej Mszy św. o godz. 8.00 w gliwickiej Katedrze.
  • Pielgrzymka dla grupy pomarańczowej rozpoczyna się dzień wcześniej, czyli 16 sierpnia 2023 r., mszą świętą o godzinie 07:00 w parafii św. Marii Magdaleny – Kuźnia Raciborska i połączy się 17 sierpnia z pozostałymi grupami w Katedrze w Gliwicach.
  • W kolejnych dniach dołączą do pielgrzymów dołączą grupy z różnych stron naszej diecezji:
    • Grupa fioletowa 1: 17 sierpnia 2023 r., wychodzi z parafii św. Katarzyny – Toszek (połączenie w Tworogu).
    • Grupa czarna: 17 sierpnia 2023 r., wychodzi z parafii Matki Bożej Królowej Pokoju – Tarnowskie Góry (połączenie w Tworogu).
    • Grupa szara: 18 sierpnia 2023 r., wychodzi ze Sanktuarium Matki Bożej – Lubecko (połączenie w Boronowie).

Wspólny finał na Jasnej Górze:

Niezależnie od tego, z którego miejsca wyruszą, wszystkie grupy pielgrzymkowe spotkają się 19 sierpnia 2023 r. w Boronowie, a stamtąd razem wyruszą do Jasnej Góry. To będzie wyjątkowy moment jednoczenia się wszystkich pielgrzymów na ostatnim odcinku trasy.