Paczka dla Ukrainy

Bombardowania, ewakuacje, pogłębiający się niedostatek. Wojna na Ukrainie trwa już od kilku miesięcy, a sytuacja jej mieszkańców z dnia na dzień jest coraz trudniejsza. Większość z nich nie ma praktycznie dostępu do podstawowych artykułów spożywczych i higienicznych. W odpowiedzi na tę sytuację Caritas Polska kontynuuje dostarczanie pomocy na Ukrainę, wspierając najbardziej potrzebujących.

Włącz się w akcję Paczka dla Ukrainy i pomóż nam wspierać najbardziej potrzebujących mieszkańców Ukrainy!

 

INSTRUKCJA
Jak włączyć się w akcję Paczka dla Ukrainy

1. Sprawdź, czy twoja parafia włączyła się do akcji Paczka dla Ukrainy.

2. Odbierz z parafii karton dedykowany akcji. Możesz też przygotować własny karton o wymiarach zbliżonych do 41×38×64 cm. Na własny karton przyklej logo akcji (do pobrania ze strony internetowej – link poniżej).

3. Wypełnij karton posługując się listą sugerowanych produktów (patrz wyżej). Paczka powinna zawierać produkty z 4 różnych kategorii:

  • żywność z długim terminem ważności (np. makaron, ryż, konserwy, dania gotowe)
  • kawa, herbata, cukier
  • artykuły higieniczne, kosmetyczne (np. papier toaletowy, chusteczki nawilżone, mydło, pasta do zębów, plastry opatrunkowe)
  • słodycze.

4. Zważ paczkę – jej waga powinna wynosić ok. 15 kg.

5. Gotową paczkę zanieś do parafii biorącej udział w akcji.

6. Twoja paczka zostanie przesłana do magazynu przeładunkowego, a następnie trafi do mieszkańców Ukrainy, znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji.

Pamiętaj, aby w kartonie nie umieszczać odzieży, produktów wymagających przechowywania w lodówce oraz innych, które mogłyby ulec zniszczeniu w transporcie.

Więcej informacji:  kliknij https://caritas.pl/projekty/paczka-dla-ukrainy-indywidualni/#toggle-id-2


Dziękujemy za Twoją pomoc!