Ekstremalna Droga Krzyżowa- św. Huberta

Ekstremalną Drogę Krzyżową rozpoczynamy mszą św. o godz. 20:00, odprawianą w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kochcicach. Następnie spod kościoła wyruszamy na trasę, przechodząc kolejno przez następujące miejscowości: Szklarnia, Braszczok, Tanina, Łeg, Herby, Pietrzaki, Blachownia, Dźbów. Od miejscowości Szklarnia do miejscowości Dźbów trasa przebiega w zdecydowanej większości terenami leśnymi. Na tym odcinku mogą występować kałuże, błoto, piasek, korzenie, może być nierówno i ślisko. Pozostała część trasy przebiega poboczem wzdłuż utwardzonej drogi lub chodnikiem. Droga kończy się przy Klasztorze Jasnogórskim w Częstochowie.

Zapisu na Ekstremalną Drogę Krzyżową należy dokonywać przez stronę internetową http://www.edk.org.pl lub bezpośrednio u koordynatora trasy.

W miarę wolnych miejsc, można będzie zapisać się także po mszy św., bezpośrednio przed rozpoczęciem Drogi (w takim przypadku jednak nie gwarantujemy kompletu materiałów).

Trasa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej przeznaczona jest dla wytrawnych piechurów, osób aktywnych fizycznie, zdrowych, przyzwyczajonych do wysiłku fizycznego, mających doświadczenie w długich pieszych wędrówkach. PROSIMY O ROZWAŻNĄ DECYZJĘ WZIĘCIA UDZIAŁU W EDK W ZALEŻNOŚCI OD INDYWIDUALNYCH MOŻLIWOŚCI WYSIŁKOWYCH. Trasa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest bardzo długa, wyczerpująca i wymaga dużego wysiłku fizycznego. Podczas EDK obowiązuje zasada milczenia, dzięki której każdy z uczestników będzie mógł głębiej przeżyć Misterium Drogi Krzyżowej i prawdziwie spotkać się z Bogiem.

Szczegółowe informacje na stronie: https://www.edk.org.pl/trasa-edk-4812