IX ŚLĄSKA PIESZA PIELGRZYMKA DO KRAKOWA

„… A Ja was pocieszę” – pod takim hasłem wyruszy IX Śląska Piesza Pielgrzymka do Krakowa – „Z buta po Miłosierdzie”. Jej szczególnymi patronami będą św. Jan Paweł II i św. s. Faustyna. Podążając za tymi i innymi wzorami świętości będziemy rozważali czwarty uczynek miłosierdzia względem duszy – ‘Strapionych pocieszać’ oraz szukali dróg realizacji dzieła Miłosierdzia w swoim życiu.

Pielgrzymkę rozpoczniemy 01.05.2024r. mszą św. o godz. 7.00 w kościele Bożego Ciała w Miechowicach a zakończymy 04.05.2024r.  Kulminacyjnym punktem będzie Msza św. o godz. 12.00 w kaplicy obrazu Jezusa Miłosiernego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

3 maja rano o godz. 5.00 spod kościoła Bożego Ciała w Miechowicach w ślad za pielgrzymami pieszymi wyruszy PIELGRZYMKA BIEGOWA. Bieg z Miechowic do Liszek na dystansie 95 km będzie miał charakter sztafetowy. Jest to propozycja tylko dla osób pełnoletnich. W formularzu rejestracyjnym należy wtedy dodatkowo zaznaczyć opcję ’Trzeciego dnia wezmę udział w pielgrzymce biegowej’ oraz wybrać dystans. Więcej informacji znajdziesz w Vademecum Pielgrzyma Biegowego lub pisząc na adres piotr@kandora.pl.

Noclegi zapewnione będą w szkołach lub u rodzin.
Jeśli ze względu na swoją niepełnosprawność potrzebujesz zapewnienia odpowiednich warunków na noclegu lub/i w czasie drogi prosimy o wcześniejszy kontakt.

Ostatniego dnia pielgrzymki, po Mszy św. w kaplicy jest możliwość zjedzenia wspólnego obiadu w restauracji – Dom św. Siostry Faustyny (bez stania w kolejce) w cenie 45 zł/osobę. W tym celu należy zaznaczyć w formularzu rejestracyjnym opcję ’Obiad w Krakowie – Rezerwuję’ a opłatę doliczyć do kosztów uczestnictwa.

Rejestracji na pielgrzymkę należy dokonać do 23 kwietnia wypełniając formularz zgłoszeniowy. W przypadku osób niepełnoletnich, wymagana jest zgoda rodzica/opiekuna prawnego. Przed wyruszeniem w trasę, koniecznie przeczytaj Vademecum Pielgrzyma oraz regulamin, gdzie znajdziesz wszystkie ważne i praktyczne informacje dotyczące pielgrzymowania 🙂

 

Informacje o pielgrzymce można uzyskać pod tym linkiem: http://grom-milosierdzie.pl/ix-slaska-piesza-pielgrzymka-do-krakowa-z-buta-po-milosierdzie-2/

 

podano za:  https://diecezja.gliwice.pl/news/ix-slaska-piesza-pielgrzymka-do-krakowa–z-buta-po-milosierdzie