Pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do Piekar Śląskich już za tydzień

Tysiące kobiet i dziewcząt nie tylko z całego regionu, ale także z różnych zakątków Polski i świata, w niedzielę, 21 sierpnia, pielgrzymować będą na piekarskie Wzgórze Kalwaryjskie, aby podziękować Matce Boskiej Piekarskiej za łaski oraz prosić o dalsze błogosławieństwo.

 

Tradycja piekarskich pielgrzymek kobiet wywodzi się jeszcze z czasów międzywojennych. Co roku na pielgrzymkę przybywa wiele kobiet i dziewcząt z kraju i zagranicy. Podróżują one do Sanktuarium Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Modlitwa, poczucie wspólnoty i świadomość obecności Maryi tworzą niepowtarzalność piekarskich spotkań.

KOMUNIKAT METROPOLITY KATOWICKIEGO
O PIELGRZYMCE KOBIET I DZIEWCZĄT DO PIEKAR ŚLĄSKICH

 

Drodzy Diecezjanie!
Drogie Siostry! Droga Młodzieży!

 

Zbliża się stanowa pielgrzymka kobiet i dziewcząt do sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Razem z Maryją oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, naszemu Panu i Zbawicielowi. Zapraszam wszystkie kobiety, wśród nich siostry zakonne i młodzież żeńską, w niedzielę 21 sierpnia do modlitwy na piekarskim wzgórzu. Podejmijmy trud pielgrzymowania w zorganizowanych grupach, pieszo, na rowerach i autokarami, przy jednoczesnym  zachowaniu wszystkich wymogów sanitarnych.
Pielgrzymkę rozpoczniemy o godz. 8.00 godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP i modlitwą różańcową. Po powitaniu na Kalwarii piekarskiego wizerunku Matki Najświętszej o godz. 10.00 i moim słowie społecznym – Mszy św. będzie przewodniczył oraz homilię wygłosi metropolita warmiński arcybiskup Józef Górzyński. Następnie zaplanowano godzinę ewangelizacyjną oraz nieszpory maryjne pod przewodnictwem bp. Tadeusza Kusego z Republiki Środkowoafrykańskiej. Podczas nieszporów homilię wygłosi biskup pomocniczy Adam Wodarczyk. Szczegółowy program pielgrzymki dostępny jest w parafiach na plakatach oraz  w archidiecezjalnych mediach. Licząc na wspólne spotkanie z Matką Bożą Piekarską – Lekarką, wszystkim Jej czcicielkom z serca udzielam pasterskiego błogosławieństwa w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego oraz życzę błogosławionej, rodzinnej niedzieli.
Szczęść Boże!

 

† Wiktor Skworc
Arcybiskup Metropolita Katowicki

 

 

Katowice, 5 sierpnia 2022 r.